Ruszył nabór do jesiennej edycji Treningu Zastępowania Agresji dla dzieci i młodzieży

Codzienne sytuacje wymykają się spod kontroli? Twoje dziecko nie radzi sobie z trudnymi emocjami? Wybucha w niekontrolowany sposób? A może unika momentów konfrontacji i boi się powiedzieć odważnie swoje zdanie?

Trening Zastępowania Agresji to metoda terapeutyczna przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku 6 -18 lat stosujących agresję słowną/fizyczną/psychiczną oraz przejawy autoagresji. TZA może również pomóc dzieciom nieśmiałym, wycofanym, reagującym lękiem. Uczestnicy treningu uczą się zachowań, które rozbudowują ich możliwości komunikacyjne i społeczne, zamiast oduczać się obecnych zachowań niepożądanych.

Trening składa się z trzech modułów:

Trening Umiejętności Społecznych obejmuje on szereg umiejętności, takich jak reagowanie na zaczepki, radzenie sobie z presją grupy, radzenie sobie z porażką/pominięciem/ oskarżaniem, proszenie o pomoc itp. . Przygotowuje dziecko do wykorzystywania tego rodzaju umiejętności w sposób asertywny, a co za tym idzie kształtuje w uczestniku odwagę,

Trening Kontrolowania Złości podczas tego cyklu dziecko uczy się poznawać i redukować swoją złość, odnajduje najlepsze dla siebie sposoby na opanowanie gniewu i wyrażenie go w sposób nieagresywny,

Wnioskowanie Moralne – dział ten ma za zadanie pokazać, jak dokonywać wyborów w trudnych sytuacjach, które wymagają poświęcenia pewnych wartości dla innych, bez okazywania przy tym gniewu.

Jak wygląda trening?

Forma indywidualna:

trening obejmuje 10 spotkań raz w tygodniu trwających od 50-75 minut – czas determinowany wiekiem trenującego (jedne zajęcia TZA to koszt 150 zł). W zależności od potrzeb możliwe jest przedłużenie treningu.

Forma grupowa:

trening obejmuje 12 spotkań raz w tygodniu trwających 75 minut. (100 zł za spotkanie).

Trening rozpoczyna się konsultacją kwalifikującą dziecka wspólnie z rodzicem u prowadzącego, na której uzyskujemy jak najwięcej informacji na temat konkretnych trudnych zachowań dziecka i sytuacji, w jakich się pojawiają a następnie dobierana jest forma oraz planowany czas trwania cyklu.

Trwa nabór do grupy treningowej, która rusza już w połowie września!

Trening prowadzi Zuzanna Neumann – certyfikowany trener Programu Przeciwdziałania Agresji Alternatywa.

Na konsultację można umówić się pod numerem telefonu: 502-841-019.

Tags: , , ,